Sauna Sağlık Kuralları

SAĞLIK UYARILARI

  1. Yaşlı insanların, Hamile Bayanların, Kalp Rahatsızlığı olanların, Yüksek Tansiyon hastalarının, Şeker Hastalarının, Sağlığı uygun olmayan kişilerin DOKTOR İZNİ Olmadan saunayı kullanmaları uygun değildir. Bu konu üzerinde titizlikle durulmalıdır.
  2. Sauna Odasında SİGARA, İÇKİ ve KEYİF VERİCİ Maddelerin kullanılması sakıncalıdır. Bu maddelerin kullanılmasına kesinlikle izin verilmemelidir.
  3. Ağır egzersiz yapmış insanların hemen Egzersiz sonrasında Saunayı kullanmaları sakıncalıdır.
  4. Saunada kendini iyi hissetmeyen insanların hemen saunadan ayrılması gerektiğini ikaz ediniz.
  5. Uyku Sersemliğini üzerinden atamamış insanların saunayı kullanması sakıncalıdır.
  6. 15 yaş altı çocukların, Duyusal, Zihinsel, Bedensel özürlü kişilerin bir gözetici refakatinde sauna kullanımı uygundur.
  7. Sauna odasının çok iyi bir havalandırma sistemine sahip olması gerek ve şarttır.
  8. Sauna odasının boğuculuğunu gidermek için havalandırmanın sıcak hava ile soğuk havanın karışabileceği bir biçimde koşullandırılması önerilir.
  9. Sauna odasının havalandırılmasında soğuk hava giriş menfezinizin Sauna Isıtıcınızın alt bölgelerine yakın olmasına dikkat ediniz.
  10. Hava çıkış menfezinizin Giriş menfezi karşısında ve en uzak noktada olmasına dikkat ediniz.

BU BÖLÜMDE BELİRTİLEN HUSUSLARA UYULMADIĞI TAKDİRDE OLUŞACAK İSTENİLMEYEN ARIZA, RAHATSIZLIK, SAKATLIK VB. DURUMLARDAN FİRMAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ. YANLIŞ KULLANIM, HATALI KULLANIM, ELEKTRİK ELEMANLARI VE SARF MALZEMELERİ GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR. CİHAZIMIZ İŞÇİLİK VE MALZEME KUSURLARINA KARŞI 1(BİR) YIL FİRMAMIZIN GARANTİSİNDEDİR.

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir