Buhar odası buhar jeneratörü nasıl bağlanır

  1. Cihazın su bağlantısını ehliyetli bir su tesisatcısına yaptırınız. 
  2. Cihazın elektrik bağlantısını ehliyetli bir elektirik tesisatçısına yaptırınız.
  3. Faz, nötr, toprak hatlarını dikkate alarak bağlantı yapınız.
  4. Cihazı buhar odası dışına  su, elektirik  ve  atık  su  gideri  göz  önünde bulundurularak  uygun bir yere 4 ayağı yere tam temas edecek şekilde yerleştiriniz. Ayarlı 4 ayak ile cihazın gönyesini sağlayınız.
  5. Cihazın su girişinden önce debi ayarını yapabilen bir vana ve sudaki kireci önleyici bir yumuşatma sistemi kurulmasını önemle öneririz.
  6. Su tesisatının cihaza irtibatını cihazla birlikte verilen aksesuarlar içindeki ½ parmak otomatik rakor ile yapınız.
  7. Cihazın kurulu güç değerine dikkat ederek uygun bir pano yaptırınız. Cihazımız 3 Faz 1 Nötr ve Toprak hattı bağlantılı bir fiş ile verilmektedir. Aksesuar olarak verilen prizi uygun olarak yaptırdığınız panoya yerleştiriniz.
  8. Cihazın üretmiş olduğu buharın buhar odası taşınmasını sağlayan tesisatı ¾ parmak plastik boru ile yaptırmanızı öneririz. Buhar odası uygun bir yerinden bağlantı kurarak ek buharın transferini yapabilirsiniz.
  9. Tesisat borusunun cihaza irtibatını cihazla birlikte verilen aksesuarlar içindeki ¾ parmak otomatik rakor ile yapınız. Tesisatınızın cihaz seviyesindeki ilk yukarı dönüş köşesine (T) rakor bağlayınız. T rakorun alt ucuna purjörlü bir şeffaf su toplama kabı irtibatlayınız. Bu kaba toplanacak olan yoğuşan buharın suyunu doluluk oranına göre purjör yardımıyla tahliye ediniz. Buhar transfer tesisat kablosunun hemen yanına buhar odası ısısını ölçecek olan termokupul kablosu için bir kablo kanalı döşeyerek termokupul kablosunu cihazdan buhar odası içine kadar götürünüz.Termokupul ucunu odanın uygun yan duvarlarının birine tavana yakın olarak monte ediniz.
  10. Cihazın su boşaltma musluğuna aksesuar olarak verilen ½ parmak hortum uçlu rakoru irtibatlayınız. Hortum ucu ölçüsüne uygun bir hortumu rakora bir kelepçe ile sıkınız. Hortumun diğer ucunu atık su giderine irtibatlayınız.

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir